Історія нашого навчального закладу починається у листопаді 1917р., коли було створено церковно-приходську школу. Біля сільської церкви було побудоване приміщення, в якому читався Закон Божий, були уроки релігії. Після окупації, в кінці червня 1940 року, при школі відкрилися вечірні курси, вивчались основні предмети, але особлива увага приділялась російській мові. У 1945 р. в селах Нове, Райлянка, Царичанка, Маразліївка побудовані початкові школи. В 1952 році Жовтоярська початкова школа була реорганізована в семирічну з російською мовою навчання. Директором школи була Василенко Марія Федорівна. У 1954 році школа стала восьмирічною (директор школи – Василь Васильович Сердюченко). У 1956 році Жовтоярська восьмирічна школа перейшла в середню, а Маразліївська – у восьмирічну. В 1969 році школа переведена на українську мову навчання. В школі було близько 500 дітей, навчалися у 2 зміни, була велика мінливість кадрів через погані житлові умови для вчителів.

За цей час на посаді директора в різні роки працювали Володимир Денисович Глибишин і Герасимов Сергій Миколайович.

У 1965 році директором школи призначили Степаненко Віктора Олексійовича,

З  1969 по 1975 рік школу очолював Рева Володимир Аврамович.  

З 1978 по 1981 рік директором був Крикун Петро Йосипович

У зв’язку з тим, що початкові школи сіл Роздольне, Царичанка Жовтоярської сільської ради припинили своє існування, діти із цих сіл стали відвідувати Жовтоярську школу. Кількість учнів перевищувала наявність класних приміщень, тому діти навчались у дві зміни, заняття проводились і в непристосованих приміщеннях. Тому було вирішено в 1970 році розпочати будівництво нової типової школи, яке тривало довгі 10 років і було завершено в 1980 році.

12 грудня 1980 року учні Жовтоярської середньої та  Маразліївської восьмирічної шкіл разом з вчителями перейшли в нове приміщення трьохповерхової школи, яка знаходилась посеред шляху, що з’єднує села Жовтий Яр і Маразліївка. По плану цією вулицею хотіли з’єднати дані два села, забудувавши колгоспними хатинами, але з розпадом Радянського Союзу цим планам не було дано втілитися в життя.

Через рік школу очолила Бурлака Тамара Тимофіївна, яка пропрацювала на цій посаді 22 роки!

 

Змінила її на цій посаді у 2003 році  Мартин Наталя Іллівна.

 

2007 р. – закрита початкова школа в с. Нове і всі діти переведені на навчання до Жовтоярської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

З 2007 р. до 2015 школу очолювала Корень Тамара Михайлівна.

 

З 01.09.15 р. виконуючим обов’язки директора школи була Цівка Наталя Флорівна. В листопаді 2016 року її було офіційно призначено на посаду директора, яку вона займала до кінця 2021 року.