Директор школи підпорядковується безпосередньо відділу освіти.
Директору школи безпосередньо підпорядковуються його заступники.
ФУНКЦІЇ
До основних напрямів діяльності директора школи відносяться:
- Організація освітньої (навчально-виховної) роботи школи.
- Забезпечення адміністративно-господарської (виробничої) роботи школи.
- Створення режиму дотримання норм і правил техніки безпеки в школі.
ПОСАДОВІ ОБОВ’ЯЗКИ
Директор школи виконує наступні посадові обов”язки:
- Спільно з радою школи визначає стратегію, мету і завдання розвитку школи, приймає рішення про програмне планування її роботи.
- Здійснює розробку, затвердження і впровадження програм розвитку закладу, освітніх програм, навчальних планів, курсів, дисциплін, річних календарних навчальних графіків, Статуту і правил внутрішнього розпорядку школи та інших локальних нормативних актів і навчально-методичних документів.
- Визначає структуру управління школою, штатний розпис.
- Вирішує наукові, навчально-методичні, адміністративні, фінансові, господарські та інші питання, що виникають в процесі діяльності школи.
- Планує, координує і контролює роботу педагогічних та інших працівників школи.
- Здійснює підбір та розподіл кадрів.
- Визначає посадові обов”язки працівників, створює умови для підвищення їх професійної майстерності.
- Встановлює посадові оклади працівників школи в межах власних фінансових засобів з врахуванням обмежень, визначених державними і місцевими нормативами.
- Визначає надбавки і доплати до ставок і посадових окладів працівників школи.
- Затверджує розклад занять учнів, графіки роботи і педагогічне навантаження працівників школи, тарифікаційні списки і графіки відпусток.
- Заохочує і стимулює творчу ініціативу працівників, підтримує сприятливий морально-психологічний клімат в колективі.
- Визначає спільно з органом громадського самоврядування порядок і розміри преміювання працівників школи.
- Формує контингент школярів в межах визначеної ліцензією квоти і у відповідності з Положенням про загальноосвітні заклади, забезпечує соціальний захист і захист прав учнів.
- Забезпечує державну реєстрацію школи, ліцензування освітньої діяльності, державну атестацію і акредитацію школи.
- Забезпечує створення в школі необхідних умов для роботи підрозділів організацій громадського харчування і медичних закладів, контролює їх роботу з метою охорони і зміцнення здоров”я учнів та працівників школи.
- Забезпечує ефективну взаємодію і співпрацю з органами місцевого самоврядування, підприємствами і організаціями, громадськістю, батьками (особами, які їх заміняють).
- Організовує і вдосконалює методичне забезпечення освітнього процесу, сприяє діяльності вчительських (педагогічних) товариств і організацій, методичних об”єднань.
- Керує діяльністю педагогічної ради школи.
- Координує в школі діяльність громадських (в тому числі дитячих і молодіжних) організацій (об”єднань).
- Забезпечує виконання колективного договору, створює необхідні умови для нормальної роботи громадського самоврядування, профспілкової організації.
- Забезпечує раціональне використання бюджетних асигнувань, а також коштів, які поступають з інших джерел; надає засновнику та громадськості щорічний звіт про поступлення і витрати фінансових і матеріальних засобів.
- Забезпечує залучення для здійснення діяльності, передбаченої Статутом школи, додаткових джерел фінансових і матеріальних засобів, в тому числі використання банківського кредиту.
- Представляє школу в державних, місцевих, громадських та інших органах, організаціях, закладах.
- Забезпечує облік, збереження і поповнення навчально-матеріальної бази, облік і збереження документації; організовує діловодство, ведення бухгалтерського обліку і статистичної звітності.
- Організовує в установленому порядку роботу з призначення допомоги з державного соціального забезпечення та пенсій.
- Керує на правах оперативного управління майном, що є власністю школи; розпоряджається кредитами.
- Організовує роботу із створення та забезпечення умов проведення освітнього процесу у відповідності з діючим законодавством про працю, міжгалузевими і відомчими нормативними документами та іншими локальними актами з охорони праці і Статутом школи; очолює цивільну оборону школи.
- Забезпечує безпечну експлуатацію інженерно-технічних комунікацій, обладнання і вживає заходів з приведення їх у відповідність з діючими стандартами, правилами і нормами з охорони праці; своєчасно організовує огляди і ремонт приміщень освітнього закладу.
- Призначає відповідальних осіб за дотриманням вимог з охорони праці в навчальних кабінетах, майстернях, спортзалі і т.д., а також у підсобних приміщеннях.
- Затверджує посадові обов”язки із забезпечення безпеки життєдіяльності для педагогічного колективу.
- Організовує заходи із впровадження пропозицій членів колективу, спрямованих на подальше покращення і оздоровлення умов проведення освітнього процесу.
- Виносить на обговорення педагогічного колективу пропозиції щодо організації роботи з охорони праці.
- Звітується на зборах трудового колективу про стан охорони праці, виконання заходів з оздоровлення працівників та учнів, покращення умов освітнього процесу, а також щодо прийнятих заходів з усунення виявлених недоліків.
- Організовує забезпечення працівників школи спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту у відповідності з діючими типовими нормами і інструкціями, а також учнів при проведенні суспільно-корисної і продуктивної праці, практичних та лабораторних робіт і т.п.
- Проводить профілактичну роботу із попередження травматизму та зниження захворювань працівників і учнів.
- Оформляє прийом нових працівників тільки при наявності позитивного заключення медичного закладу; контролює своєчасне проведення диспансеризації працівників і учнів.
- Організовує у встановленому порядку роботу комісії щодо прийому школи до нового навчального року, підписує відповідні акти.
- Забезпечує виконання директивних і нормативних документів з охорони праці, постанов органів управління освіти, державного нагляду і технічної інспекції.
- Негайно повідомляє про груповий важкий нещасний випадок і випадки із смертельним наслідком безпосередньо керівника органу управління освітою, батьків травмованої особи чи осіб, що їх заміняють, приймає всі можливі заходи щодо усунення причин, які викликали нещасний випадок, забезпечує необхідні умови для проведення своєчасного і об”єктивного розслідування відповідно до діючих положень.
- Заключає і організовує спільно з профспілковим комітетом виконання щорічної угоди з охорони праці; підводить підсумки виконання угод з охорони праці один раз на півріччя.
- Затверджує за узгодженням з профспілковим комітетом інтсрукції для працівників і учнів з охорони праці; у встановленому порядку організовує перегляд діючих інструкцій.
- Проводить вступний інструктаж з охорони праці з прийнятими на роботу особами, інструктаж на робочому місці з працівниками освітнього закладу; оформляє проведення інструктажів у відповідному журналі.
- Планує у встновленому порядку періодичне навчання працівників школи з питань забезпечення безпеки життєдіяльності на короткотермінових курсах і семінарах, що організовуються органами управління освіти і охороною праці.
- Вживає заходів спільно з профспілковим комітетом, батьківською громадськістю щодо покращення організації харчування, асортименту продуктів, створення умов для якісного приготування їжі в їдальні школи.
- Вживає заходів спільно з медичними працівниками щодо покращення медичного обслуговування та оздоровчої роботи в навчальному закладі.
- Забезпечує навантаження працівників і учнів з врахуванням їх психо-фізіологічних можливостей, організовує оптимальні режими праці та відпочинку.
- Забороняє проведення освітнього процесу при наявності небезпечних умов для здоров”я учнів чи працівників.
- Проходить періодичне медичне обстеження.
- Дотримується етичних норм поведінки в школі, побуті, громадських місцях, які відповідають соціальному статусу вчителя.